čtvrtek 13. srpna 2020

Zácpa u batolat

Myslela jsem si že u třetího prcka mě nemůže nic překvapit i doktorka mi dovolila chodit na kontroly co dva měsíce a ne po měsíci, abych nemusela tu svou smečku tahat pořád dokola na kontroly. 

V první řadě mě překvapilo to že můj třetí drobek je úplné zlatíčko, vysněné miminko každé mámy, skoro vůbec nebrečel, spinkal krásně v noci (budil se jen 2 na kojení), od chvíle kdy se naučil usmívat se jen pořád smál a ne jednou se mi stalo že jsem ho odložila do postýlky a on sám usl = mít doma jen ho mám opravdu dovolenou.

Moji straší byli hrozně uplankané miminka, pořád na rukách a i přesto řev, hodně je trápilo nadýmání a nic nepomáhalo, kapky co mi předepsala doktorka vše akorát zhoršili a tak jsem čekala kdy je to přejde....obrat k lepšímu nastal ve chvíli kdy jsem začala přikrmovat, oba dva hned od první lžičky baštili příkrmy jako o závod. Začali lépe spávat a celkově se uklidnili.
Paradoxeně třetí měl s příkrmy problém, ne že by mu nechutnaly, ale bolelo ho po nich břicho a měl hrozné zácpy. chudák neměl třeba i tři dny stolici a pak tlačil až byl rudý a v plence jen malý králičí bobek. Volala jsem hned doktorce. Ta mi poradila dát mu napít trochu kojenecké vody, nutno podotknout že jsem ho kojila, ale občas to dětem nestačí. 
A tak jsem koupili flašku a zkusili jsme to, moc velký úspěch to nemělo, malý té vody vypil vždy jen trochu, tak jsem začala na netu pátrat sama. A našla jsem toho spousty, níže najdete tipy které se osvědčili u nás.

Vynechat zeleninu a ovoce co zácpu podporujeme - přeťala jsem mu dávat mrkev, banán borůvky,...

Laktobacily pro podporu trávení jsem si začala já dávat i malému a musím říct že nám to prospělo oběma.

Voda mu moc nechutnala, tak jsem zkusila uvařit čaj, ten byl taky bez úspěchu - starší kluci my to taky nechtěli a tak jsem měla odzkoušenou jablečnou šťávu, kterou jsem ředila vodou. A panečku hned byla flaška vypitá.

A poslední tip. Který zabral a zabírá pořád jsou švestky - dá se koupit jak přesnídávka, tak i šťáva (na tu chodím do drogerie DM).

A pak to chce hlavně čas.....malý si po 2 měsících na novou stravu zvykl, teď už jí vše a zase máme usměvavé miminko. 

Máma Kačka

1 komentář:

  1. Som rada, že ste si tak pekne poradili a máte po problémoch 😊 V takýchto prípadoch je vhodné konzumovať len tepelne upravenú zeleninu (najlepšie dusenú, naparovanú). Čerstvá býva horšie stráviteľná aj pre dospelých. Miminká na to budú asi ešte viac citlivé.

    OdpovědětVymazat

Zácpa u batolat

Myslela jsem si že u třetího prcka mě nemůže nic překvapit i doktorka mi dovolila chodit na kontroly co dva měsíce a ne po měsíci, abych nem...